دختر هخامنش

انوشه انصاری

اگه یادتون باشه قبلا در« موفقیتها» درمورد  خانم انوشه انصاری نوشته بودم. حالا بازتاب خبری رو در مورد شبکه ۴ و مصاحبه با خانم انوشه انصاری داده و کاربران هم نظراتی دادند. نظرات جالبه. آوردم اینجا شما هم بخونین......

  بي هيچ حاشيه بافي آفرين به شبكه 4 صد آفرين به انوشه


  ضمن عرض سلام وخسته نباشيد
احتراما بدينوسيله از مسئولين محترم شبكه 4 به خاطر اين ارتباط زنده با خانم انصاري وساير ايرانيان خارج از كشور كه موفق بوداند .تقدير و تشكر مي نمايم زيرا اين عزيزان مشتي از خروارها ايراني موفق اند كه افتخارش

 نصيب ايران است


  سلام من بعنوان يك ايراني به خانم انصاري افتخار ميكنم. دوستاني گفتند ايشان پولدارند. درسته ايشان با زحمات زيادي كه متحمل شدند پولدار شدند و پولشان را در راهي خرج ميكنند كه هميشه تاريخ براي ما ايرانيان افتخاري بزرگ است در صورتي كه بسياري از پولدارهاي اين مرز و بوم كه تعدادشان هم كم نيستند پولهايشان را در كاباره ها و كنار سواحل اروپا و آمريكا هدر ميدهند. اميدوارم خانم انصاري همچنان موفق باشند و افتخارات بزرگتري نصيب ما ايرانيان نمايند.

  

در جواب دوستاني كه از عبارت توريست فضايي براي خانم انصاري استفاده كرده اند بايد بگورم كه خانواده انصاري داراي اعتبار خاصي در زمينه مسائل فضايي هستند و اختراعي نيز به نام ايشان ثبت شده است. و اين سفر صرفا يك ماجراجويي نيست. بهتر است ابتدا اخبار مرتبط با او در سال هاي پيش را مطالعه كنيد و سپس قضاوت كنيد.


  تنها به دنيا اومدن در سرزميني باعث نميشه گه اونجا وطن به حساب بياد بيخود احساساتي نشيم ثروت اين خانم باعث نميشه ما به سرعت نسبت به ايشون احساس اخوت كنيم حقيقت اينه كه خانم انوشه انصاري يك آمريكايي هست(اگه اينجا بود كه پاش به شابدالعظيم هم نميرسيد)
البته رشته ي تحصيلي خانم انصاري مخابرات هست و سفر ايشون رابته مستقيم داره با مولتي ميليونر بودن ايشون نه علم يا تحصيلات

  مگر مسافرت فضايي رفتن نخبگي لازم داره؟ بعدش هم يادداشتهاي مرحوم حسابي در مورد "رضا" را نگاه كنيد تا ببينيد چه اصراري هم داره كه "پروفسور رضا" خوانده شود. مگر وقتي از مادر زاده شد اسمش "پروفسور رضا" بود؟


  واقعا براي پيغامي كه خانم انصاري را فقط ثروتمند تلقي كرده بسيار متاسفم . كسي كه فوق ليسانس الكترونيك داره و چندين جايزه نوآوري دريافت كرده و شركت بسيار موفقي را تاسيس كرده و ابتكارات فضايي را ساپورت ميكنه با جايزه 10 ميليون دلاري و .... و نگاه بسيار انساني به دنيا داره و .... اگر نتوان دانشمند گفت چيه پس ! دلال !!!! واقعا متاسفم

  با سلام،

البته نميدام که نظر مرا مينويسد يا نه ولی ما اينجا ياد گرفتيم آن را بگويم.
اين خانوم ايرانی به هر دليل شخصی که داره الان نام کشوری را که به عنوان حامي تروريست شناخته شده در زمينه ای مطرح ميکنه که مثبت هست، قابل فهمه که خيلی ها تحمل اين افتخار را برای ايران ندارند.
به نظر من ايشان با اين بودجه می توانست راحت برای شرکت خودش تبليغ کنه ولی اين شعور و دانش را دارد که پرچم ايران را در فضا به نمايش بگذارد،
بسياری از ما در غربت سعی ميکنيم اسم ايران را اگر چه سهمی از ان نداريم را با تمام تلاش محترم بداريم، بسياری از ما در سخت ترين شرايط تحصيل کرديم نه فقط برای پول چون ايران پول بيشتر است، ما ميخواهيم نام ايران هميشه ياد آور علم فرهنگ هنر و انسانيت باشد نه تهمت و بدنام کردن بي جهت به همين دليل از شما کسانی که به هر دليل تحمل بزرگی نام ايران را ندارند خواهشمندم کمی فکر کرده و زحمات ديگران را به تمسخر نگيرند، از تهران تا شهرری رفتن هم مشکلات خود را دارد، يک زن ايرانی به فضا مي رود و باعث افتخار ملت ماست


 با عرض سلام خدمت خانم انصاري وعرض خسته نباشيد اميدواريم كه واقعا الگوهاي جوانان ما كساني مثل ايشان باشند كه واقعا نشان دادند ايراني ها هرچه كه اراده كنند بدست مي اورند.

  آقاي محترم
با سلام بايد بدانيد كه اين خانم جزو كارآفرينان موفق در ايالت خودشان در آمريكا هستند. ثروت ايشان محصول كار علمي تحقيقاتي است مانند بيل گيتس. چرا ما نبايد به اين چنين استعدادهاي كم نظير ايراني افتخار كنيم. البته مسافر فضايي بايد پول بدهد ولي بايد شرايط مسافرت را هم داشته باشد يعني هم بارعلمي هم سلامت جسماني و هم سلامت رواني. اينكه ايشان پرچم ايران را روي بازويشان نصب كرده اند حركتي قابل تحسين است. اميد است همواره به جنبه هاي مثبت فعاليت هاي سخت كوشانه و ثروت آفرين و افتخارآفرين هم مينهن هايمان نگاه كنيم. همه ايراني ها افتخارآفرين و موفقند انشا’الله

                                                                                                                                                                            

...اوريانا فالاچی در گذشت

بی بی سی اینجوری نوشته...

روز جمعه، 15 سپتامبر، گزارش شد که خانم فالاچی که از چند سال پيش به بيماری سرطان مبتلا بود، شامگاه پنجشنبه در سن هفتاد و شش سالگی در بيمارستانی در شهر فلورانس، ايتاليا، درگذشته است.

اوريانا فالاچی در ماه ژوئن سال 1929 در شهر فلورانس متولد شد و در جريان جنگ دوم جهانی، به چريک های مخالف دولت فاشيست اين کشور پيوست.

وی در حاليکه هنوز به سنين بيست سالگی نرسيده بود حرفه روزنامه نگاری را برگزيد و از اواسط دهه 1960، به عنوان خبرنگار جنگی به فعاليت پرداخت.

در اين شغل، خانم فالاچی گزارش هايی را از جنگ ويتنام، جنگ هند و پاکستان، جنگ اعراب و اسرائيل و جنگ های آمريکای لاتين تهيه کرد.

با اينهمه، اوريانا فالاچی شهرت خود را مديون مصاحبه های غالبا جنجالی با بسياری از شخصيت ها و رهبران کشورهای جهان است.

شيوه مصاحبه های خانم فالاچی، که از آن با عنوان روشی "تهاجمی" و "گزنده" ياد می شود، باعث شد تا گفتگوی با وی به نوعی چالش برای سياستمداران تبديل شود و به نوبه خود، باعث افزايش شهرت او شود.
از جمله کسانی که اوريانا فالاچی با آنان مصاحبه کرده است می توان از شاه فقيد ايران، آيت الله خمينی، ذوالفقار علی بوتو، رهبر پيشين پاکستان، ياسر عرفات، رهبر سابق فلسطينيان، معمر قذافی، رهبر ليبی، اينديرا گاندی، نخست وزير پيشين هند، و هنری کيسينجر، وزير خارجه پيشين ايالات متحده، نام برد.

نحوه برگزاری مصاحبه ها و شيوه سئوال و جواب ها در اکثر آنها هر يک از مصاحبه ها را به وسيله ای برای کشف جنبه ای از شخصيت و ديدگاه مصاحبه شونده تبديل می کند که معمولا برای سايرين شناخته شده نبوده است.

به عنوان مثال، هنری کسينجر در مصاحبه با فالاچی اعتراف کرد که جنگ ويتنام را "جنگی بی فايده" می داند و افزود که خود را "يک کابوی می بيند که به تنهايی سوار بر اسب پيشاپيش کاروان دليجان ها حرکت می کند."

مصاحبه های فالاچی نه تنها جوايز متعددی در زمينه روزنامه نگاری را نصيب وی کرد، بلکه گاه بحث و جدل هايی را نيز در پی آورد.

در سال های اخير، به خصوص پس از حملات انتحاری يازدهم سپتامبر در آمريکا، اوريانا فالاچی به ابراز نظراتی بحث برانگيز در باره مسلمانان پرداخت.

از جمله ديدگاه های وی در باره مسلمانان و اسلام در کتاب های "خشم و غرور" و "قدرت تعقل" انتقاد شديد و حتی شکايت قضايی تشکل های مسلمانان را در پی داشته است که نويسنده را به برانگيختن خصومت عليه مسلمانان متهم کرده اند.

برخی از اظهارنظرهای اوريانا فالاجی در کتاب خشم و افتخار توهين مستقيم به مسلمانان محسوب شده و وی در قدرت تعقل، دولت های اروپايی را به خاطر آنچه که تسليم در برابر هجوم مسلمانان می خواند مورد انتقاد شديد قرار می دهد و کليسای کاتوليک را متهم می کند که در برابر جهان اسلام ضعف نشان می دهد.

در فرانسه، يک سازمان مخالف نژادپرستی خواستار منع انتشار کتاب خشم و افتخار در اين کشور شد اما اين درخواست مورد قبول دادگاه قرار نگرفت.

از اوريانا فالاچی، علاوه بر گزارش ها و مصاحبه های متعدد، حدود شانزده جلد کتاب از جمله مجموعه برخی از مصاحبه های وی باقی مانده که به بسياری از زبان های مختلف، از جمله فارسی، ترجمه شده است.

برخی ديگر از کتاب های فالاچی که به فارسی ترجمه و منتشر شده اند عبارتند از: جنس ضعيف (در باره موقعيت اجتماعی زنان)، پنه لوپه به جنگ می رود (پيرامون همجنس گرايی در دهه 1960)، اگر خورشيد بميرد (راجع به سفر فضانوردان آمريکايی)، زندگی، جنگ و ديگر هيچ (حاوی خاطراتی از جنگ ويتنام و بازی های المپيک 1968 مکزيک)، به کودکی که هرگز زاده نشد (راجع به سقط جنين)، يک مرد (خاطرات سه سال زندگی نويسنده با يکی از مخالفان حکومت سرهنگها در يونان)، انشاءالله (خاطراتی از جنگ لبنان در دهه 1980) و مصاحبه با تاريخ (مجموعه مصاحبه ها).

**********************************

مرگش مثه اینه که یه چیزی کم شده. رفتنش مثه اینه که یه خلا‌‌ءی تو فضا ایجاد شده. اما..............

پیوست دوباره عشقی دور تا همیشه درود

                                           روحش تا ابد پایدار

...مجله فوربس و رده بندی امسال

در رده‌بندي صدها زن بانفوذ در جهان در سال 2006 كه توسط مجله‌ فوربس صورت گرفت، آنگلا مركل به عنوان بانفوذترين و برجسته‌ترين زن جهان در راس اين رده‌بندي قرار دارد.

به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه اينترنتي ايلاف، براساس اين رده‌بندي، كاندوليزا رايس وزير امور خارجه‌ آمريكا بعد از دو سال صدرنشيني امسال در رده‌ دوم اين رده‌بندي قرار گرفته است.

اين در حالي است كه سال گذشته نام آنگلا مركل صدراعظم آلمان كه تنها يك رهبر معارض دموكرات در آلمان بود، در اين رده‌بندي عنوان نشده بود.

يي ‌وو معاون نخست وزير چين كه ملقب به زن آهنين در چين است و از لحاظ هوش و ذكاوت شهرت زيادي دارد، در رده‌ي سوم با نفوذ‌ترين زنان جهان به چشم مي‌خورد.

هفت زن برجسته‌ جهان كه در رده‌ چهارم تا دهم اين رده‌بندي قرار دارند از فعالان عرصه‌ تجاري جهان و مديران كل شركت‌هاي تجاري جهاني هستند.

در عين حال مي‌توان در بين 20 زن معروف ديگر جهان به سونيا گاندي رييس حزب كنگره در هند در رده‌ سيزدهم اين رده‌بندي، ميشله باشلت رييس‌جمهور شيلي در رده‌ هفدهم و هيلاري كلينتون سناتور آمريكايي در رده‌ هجدهم و هلن كلارك نخست وزير نيوزلند در رده بيستم اشاره كرد.

...