دختر هخامنش

به نقل از بازتاب...۱۸ اسفند ۱۳۸۴ - بعد از ظهر ۲۰:۳۶ تعداد بازديد : 1035 كد خبر : ۳۶۱۱۳مراسمي كه عصر امروز به مناسبت روز جهاني زن از سوي فعالان نهادهاي غيردولتي زنان و بدون مجوز در پارك دانشجو برگزار شد، با دخالت نيروي انتظامي به خشونت گراييد.

به گزارش ايلنا، جمعي از فعالان نهادهاي غيردولتي زنان عصر امروز به مناسبت بزرگداشت روز جهاني زن در پارك دانشجو اجتماع كردند كه اين تجمع دقايقي پس از برگزاري با دخالت نيروي انتظامي به خشونت كشيده شد.

بر اساس اين گزارش، زنان فعال در نهادهاي غيردولتي زنان ضمن خواندن سرودهايي در دفاع از حقوق زنان، خواستار برگزاري اين مراسم شدند كه در خلال اين امر درگيري هايي نيز بين پليس و تجمع كنندگان روي داد.

سردار قدرت‌الله محمودي، كه فرماندهي نيروهاي انتظامي حاضر در پارك دانشجو را برعهده داشت، در گفت وگو با خبرنگار ايلنا، با بيان اينكه اين تجمع بدون هيچ گونه مجوزي صورت گرفته است، گفت: نيروي انتظامي با عملكرد خود باعث شد تا اين تجمع رنگ و بوي سياسي به خود نگيرد و در اين رابطه چند نفر دستگير شده و در حال بررسي موضوع هستيم.

پيش از اين جمعي از نهادهاي غيردولتي زنان اعلام كرده بودند كه براي آنچه كه آن را «اعلام همبستگي با زنانِ جهان و محو هرگونه نابرابري، تبعيض، خشونت و برقراري صلح، عدالت، برابري، و آزادي» خوانده‌‏ بودند؛ در روز جهاني زن (چهارشنبه 17 اسفند- 8 مارس) از ساعت 16 الي 17 در پارك دانشجو گردهم مي‌‏آيند.

...