دختر هخامنش

مجله فوربس و رده بندی امسال

در رده‌بندي صدها زن بانفوذ در جهان در سال 2006 كه توسط مجله‌ فوربس صورت گرفت، آنگلا مركل به عنوان بانفوذترين و برجسته‌ترين زن جهان در راس اين رده‌بندي قرار دارد.

به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه اينترنتي ايلاف، براساس اين رده‌بندي، كاندوليزا رايس وزير امور خارجه‌ آمريكا بعد از دو سال صدرنشيني امسال در رده‌ دوم اين رده‌بندي قرار گرفته است.

اين در حالي است كه سال گذشته نام آنگلا مركل صدراعظم آلمان كه تنها يك رهبر معارض دموكرات در آلمان بود، در اين رده‌بندي عنوان نشده بود.

يي ‌وو معاون نخست وزير چين كه ملقب به زن آهنين در چين است و از لحاظ هوش و ذكاوت شهرت زيادي دارد، در رده‌ي سوم با نفوذ‌ترين زنان جهان به چشم مي‌خورد.

هفت زن برجسته‌ جهان كه در رده‌ چهارم تا دهم اين رده‌بندي قرار دارند از فعالان عرصه‌ تجاري جهان و مديران كل شركت‌هاي تجاري جهاني هستند.

در عين حال مي‌توان در بين 20 زن معروف ديگر جهان به سونيا گاندي رييس حزب كنگره در هند در رده‌ سيزدهم اين رده‌بندي، ميشله باشلت رييس‌جمهور شيلي در رده‌ هفدهم و هيلاري كلينتون سناتور آمريكايي در رده‌ هجدهم و هلن كلارك نخست وزير نيوزلند در رده بيستم اشاره كرد.

...